Meriinovillane mähkmekate "Must kaunitar" kolmes erinevas suuruses

Mähkmekatte sees on taskud, mille alla on mugav mähkmesisu paika lükata. Katet saab trukkidest (laius- ja kõrgustrukid) reguleerida vastavalt lapse kaalule ja kehaehitusele.

Kolmes suuruses kate:
S     3-7kg 33€
M  6-16kg 35€
L  10-19kg 37€

Kui vajad abi õige suuruse valikul, vaata infot lehel "Riidest mähkmetest"


Lisa ostukorvi
Koostis: Kate on tehtud kahekordsest meriinovillasest kangast. Voodriks GOTS sertifikaadiga mahemeriino* ja peal pehme Oeko-tex 100 Standard ** meriinovillane trikotaaž, mis venib, tagades lapsele hea istuvuse ja suurima mugavuse. Kangad on mulesing free (julmusevabad).
Vill laseb lapse nahal hingata, on antibakteriaalne ning sobib ideaalselt nii suvel kui talvel kandmiseks.

Enamikele peredele piisab keskmiselt 6 villasest mähkmekattest, mis katab kogu ööpäevase vajaduse. Seega on tegemist väga säästliku ning soodsa valikuga.

Hooldus:
-  Villane kate vajab niiskuse hülgamiseks lanoliinivees leotamist (enne esimest kasutamist võiks lanoliinitada 2-3 korda, et anda villale tagasi tootmisprotsessis eemaldatud lanoliin, hiljem keskmiselt 1x kuus). Vetthülgavaks muutmisest ehk lanoliinitamisest loe lähemalt SIIT.
- Iga 2-3 nädala tagant 30 kraadine õrn käsipesu või pesumasina villapesuprogramm villa pesuks mõeldud vahendiga.
Lanoliin (ehk naturaalne lambakasukat kaitsev villarasu) muudab uriini soolaks ja veeks, mistõttu ei ole vaja katet tihti pesta. Kasutuskordade vahepeal katte kuivama riputamisest täiesti piisab. Päriselt ka! Pärast kuivamist saad katte uuesti lapsele jalga panna.
- Pese ja lanoliinita tugeva värvierinevusega mähkmekatteid alati eraldi, et vältida võimalikku värviandmist.
- Kuivati kasutamine (ka päike või kuum radiaator) ei ole lubatud, ainult õhu käes kuivatamine.
- Märjana säti ese vormi ja kuivata tasapinnal.
- Tavapärane villa kokkutõmbumine pärast esimest pesu on kuni 5%.

Katte sisse tuleb asetada niiskust imav sisu (näiteks meie valikus olev puuvillane musliin päeval ja kanepisisu ööseks).

Kui on soov kasutada paksemat sisu või mitut sisu korraga (näiteks öösel), võib olla vajalik valida number suurem mähkmekate.

Meriinovillane kate on vetthülgav, mitte veekindel. See tähendab, et mõningatel juhtudel võib vill imada niiskuse endasse ning hakata lekkima. Näiteks kui lapsel on roomamisfaas, ta magab öösiti kõhuli või autosõidu ajal, kui surve mähkmele on suur; samuti kui mähe on liiga tihedalt jalas või body/püksid on liiga ümber. Nendel hetkedel on tõhus lanoliinivees leotatud villane lisakiht, mille saab panna villakatte ja mähkmesisu vahele ning annab lisakaitse.

* GOTS sertifikaadiga on garanteeritud, et vill on puhas, lambad on hästi koheldud, lambakasvatajad saavad õiglase tasu, kogu tootmisprotsess ja jäätmekäitlus on vastutustundlik. Isegi praegu, kui mahevill on maailmas järjest rohkem nõutud, on seda ikkagi ainult 1% kogu villast.
** Oeko-tex 100 Standard garanteerib, et kangas oleks tarbijale ohutu.