100% linane voodipesukomplekt "Rahu"

Pisi voodipesude kangas on tõeline leid ja haruldus- see linane kangas on toodetud Eestis, kunagises kohalikus linavabrikus. 

Komplektid, mis on kohe olemas:
Tekikott 100x140cm+ padjapüür 40x60cm 51€
Tekikott 150x200cm+ padjapüür 50x70cm 67€
Tekikott 200x200cm+ 2 padjapüüri 50x70cm 85€ (tekikotil on 50cm kõrgusel tagasihoidlik linane pitspael, mis katab õmbluse)

Kui Sinu voodiriiete mõõdud erinevad ülaltoodust, saame teha Sulle täpselt õiges mõõdus voodipesu. Kirjuta meile oma soovist info@pisimahkmed.ee. Sinu voodipesu valmib 2 nädala jooksul pärast tellimuse tegemist. Kui tellid ka teisi tooteid, pannakse pärast voodipesude valmimist kõik koos posti. Kui soovid teisi tooteid varem, tee palun kaks eraldi tellimust.
Lisa ostukorvi
Linane voodipesu
- juhib soojust ja aitab kehatemperatuuri reguleerida, pakkudes kuumal suvel jahutust ja jahedal talveööl soojust;
- on looduslikult antibakteriaalne- seened ja bakterid ei saa levida;
- on õhku läbilaskev ja laseb nahal hingata;
- imab hästi niiskust ja higi ning kuivab kiiresti;
- ei kogu staatilist elektrit;
- on tõeliselt vastupidav ja seda saab pärandada põlvest põlve;
- muutub aja jooksul järjest pehmemaks, kuid säilitab siiski oma tugevuse;
- on värvimata ning sobib seetõttu ka väga tundlikele inimestele;
- sobitub imeliselt igasse magamistuppa, muutes selle visuaalselt helgemaks ja rahulikumaks.

Linase kanga eriline tekstuur aitab ennetada erinevaid nahahaigusi, omab massaažiefekti, parandab vereringet ja stimuleerib organismi talitusi. Kui Sa oled varasemalt harjunud puuvillase voodipesuga, võib linane tunduda harjumatult tugev ja jõuline (mitte kare). Enda kogemusest võin öelda, et nüüd on need samad omadused need, mida selle voodipesu juures kõige rohkem armastan. Sellel voodipesul on iseloomu.

Koostis: 100% Eestis toodetud linane kangas. 

Hooldus:  Masinpesu 40°C juures koos sarnast värvi esemetega, mitte valgendada, kuivatada nööril, triikimine kolme punkti peal.  Võib tõmmata kokku kuni 5%.

Voodipesud on õmmeldud Eestis.
Tekikotil on sidumiseks linased paelad. Padjapüür on ülekattega ja ilma paeladeta, et tagada suurem mugavus.
---
Lina ajalugu:
Lina oli ca 9000 aastat tagasi esimene kiud, mida hakati kasutama kanga kudumiseks. Lina oli kergesti kättesaadav ja see oli kõige populaarsem kangas kuni puuvilla turule tulekuni. Lina kaotas oma populaarsuse, kuna ta oli kallim, selle töötlemine nõudis palju aega ja käsitööd. Tänapäeval aga, kui ühiskond on hakanud taas väärtustama looduslikkust ja käsitöö kvaliteeti, peetakse linaseid tooteid luksuslikuks ja hinnatakse kõrgelt tänu lina suurepärastele omadustele.
Tänapäev:
Vanasti oli ütlus, et lina muutub ajaga kullaks. Nii see on, kui tegemist on liigselt töötlemata linaga. Tänapäeval on enamasti müügil "kivipestud" lina, mis mõnel puhul tähendab linase kanga pimsskividega pehmeks pesemist, mõnel puhul aga kemikaalidega pehmemaks lagundamist (palju odavam variant). Mõlemad töötlused nõrgendavad lina kiudu ja mitmed lina väärt omadused kaovad. Vanasti ei kasutatud selliseid töötlusviise, mistõttu oli linane kangas eriti vastupidav ja tervist toetavate omadustega. 
Pisi kangas on pärast tootmist vaid kuuma veega läbi pestud, mis teeb ta pehmemaks ja päästab hilisemast kokku tõmbumisest. Lina kiud on jäänud tugevaks, täpselt nagu vanasti; samuti on tal kõik muud väärtuslikud omadused säilinud. Kangas hakkab pesemise ja kasutamisega veel pehmemaks muutuma, kuid saad sellele ka ise kaasa aidata, kui seda pärast pesu niiskena triigid või rulli keerad ja väntsutad-mudid.