100% väga puhas lanoliin ehk villavaha

Sobib villaste esemete antibakteriaalseks ja vetthülgavaks muutmiseks.

Meie lanoliin ei ole lihtsalt 100% lanoliin. See on ekstra puhas ning loodud farmaatsiatööstuses kasutamiseks. 
  • Pestitsiidivaba
  • Niisutab ja parandab kuiva nahka
  • Ohutu kokkupuutel beebide õrna nahaga
  • Vastab Euroopa farmakopöa nõuetele* 

Hind
100ml 7.8€ (78€/liiter)
200ml 13.90€ (69.50€/liiter) 
Lisa ostukorvi
Koostis: 100% lanoliin.

Just lanoliin muudab villased mähkmed niiskust tõrjuvaks ning antibakteriaalseks. Lanoliin lagundab uriini soolaks ja veeks, mistõttu on mähkmekatet hügieeniline kasutada mitmeid kordi, seda kordade vahepeal lihtsalt tuppa kuivama või õue tuulduma asetades.
Villase riide hingavus jääb lanoliinitades alles, mistõttu on see parim valik beebidele nii talvel kui suvel- ei mingit haudumist ega umbset keskkonda.

Lanoliin on naturaalne villarasv, mis kaitseb lammaste villa ning hoiab selle puhtana. Lanoliini saadakse villa pesemise teel, see on kollane vaha, mis sulab umbes 40 kraadi juures. See niisutab, pehmendab ja kaitseb nahka ning samal ajal laseb sellel hingata, mistõttu kasutakse seda laialdaselt apteegikosmeetika- ja nahahooldustoodetes. Näiteks imetamise ajal kasutatav Purelan salv on 100% lanoliin.

Kuidas lanoliinivees leotamine välja näeb?
- 1 liitri vee kohta võta 1tl lanoliini ja kuni 1tl võimalikult puhta ja loodusliku koostisega seepi, veidi Pisi villapesuseepi või villapesuvahendit.
- lahusta seep ja lanoliin klaasitäies kuumas keeduvees kuni saad valget värvi segu ning lisa see ülejäänud käesoojale veele.
- kui kogu segu on 30-40 kraadi (käesoe), pane villane ese segu sisse likku umbes 5 tunniks.
- loputa puhtas vees seebijäägid välja, pressi puuvillase rätiku sees liigne vesi välja (ära vääna vaid pigem astu jalgadega rätiku peale) ning aseta tasapinnale kuivama.

Segu ei pea alati tulema ideaalne, et ta toimiks.
- vee peale jääb kollane kiht? Sega enne asjade panekut segu läbi ja pane mähkme sisepool enne vette, mis rohkem lanoliini vajab. Nii ei jää ka katte välispoolele võimalikke rasvaplekke.
- segu läks tükki, kui katted sisse panin? Kate saab ebaühtlasemalt lanoliini ja vajab järgmist leotust ilmselt varem. Kui mul nii juhtus, mudisin need tükid pärast leotust õrnalt katte sisse.
- lanoliini-seebi segu võib vajadusel ka uuesti üles soojendada või keeduvett lisada.
- seepi võib ka juurde lisada kui on väga paks rasvakiht vee peal.
Kui just katteid kuuma vette ei pane, mis võib villa vildistada, ei saa siin midagi väga ära rikkuda. Lanoliin on looduslik villarasu ja vill tänab Sind selle eest, ükskõik milline see segu on.

* Ravimitele ning nende koostises olevatele toimeainetele ja abiainetele esitatavate kvaliteedinõuete kogumik, mille eesmärgiks on tagada ravimpreparaatide kvaliteet ja ohutus.

​Lanoliinil on lisaks mähkmete vetthülgavaks muutmisele veel nii palju kasutusvõimalusi:

- lanoliinita villatekk või villavilt, et saada madratsile niiskusthülgav kate;
- lanoliinitatud villane mantel või kindad hülgavad niiskust ja mustust;
- kõik villariided püsivad kauem puhtana, tervena ja ilusasti vormis, kui neid kerges lanoliinilahuses (lanoliin, seep ja vesi) leotad;
- hoolda nahast jalanõusid ja nahkkindaid puhta lanoliiniga, et nad oleksid vettpidavad ja elastsed.