Villa- ja siidiriietelt võib olla plekke keeruline eemaldada. Kui on tekkinud jäädavad plekid, kuid riiet saaks endiselt kanda, on võimalus see ära värvida ning seetõttu pikendada oluliselt tema eluiga. Weja taimseid värvisegusid on selleks väga lihtne kasutada.

Kollane (Mignonette Yellow)- värvireseeda. Tegemist on Euroopa ühe vanima ja peamise kollase värvi allikaga. Värvireseeda on väga hea pesu- ja valguskindlusega.

Punakaspruun (Catechu Russet)- värvaineks katehhu-akaatsia, mis on tuntud värv- ja parkainena ning põletikuvastase ravimina.

Punane (Madder Apricot)- harilik punavärvik, mida on värvitaimena kasutatud juba alates vanaajast, punast värvi saadakse taime risoomist.

Mango- värviandjaks harilik punavärvik ja värvireseeda.

Pruun (Nut Brown)- värviandjaks Kreeka pähkel.

Läbi müüdud

Kogus: 50g

Komplekti kuuluvad: värvikotike, kuhu sisse on lisatud fikseerivad soolad ja inglise keelne juhend.

Kasutamine: Pane potti vesi, värvipakk ja värvimiseks mõeldud esemed. Kuumuta vaikselt 80 kraadini, hoia sellel kuumusel tund aega ning lase maha jahtuda. Seejärel loputa esemed puhta veega üle ja aseta kuivama. Kuigi juhend lubab värvida ka pesumasinas siis mina seda ise proovinud ei ole.

Värvi tugevus sõltub vee, värvi ja kanga kogusest. Jälgi juhendis olevat tabelit. Värvid võivad erineda tabelis näidatust.

Pärast värvimist pese kangaid esimest korda teistest riietest eraldi, kuna värv võib lekkida.