Meriinovillane mähkmekate "Rabarber" kolmes erinevas suuruses

- käsitsi taimedega värvitud. Taimeks harilik punavärvik, mida on värvitaimena kasutatud juba alates vanaajast, punast värvi saadakse taime risoomist.
- väga limiteeritud kogus ühte kordumatut värvitooni

Mähkmekatte sees on taskud, mille alla on mugav mähkmesisu paika lükata. Katet saab trukkidest (laius- ja kõrgustrukid) reguleerida vastavalt lapse kaalule ja kehaehitusele.

Kolmes suuruses kate:
S     3-7kg 32€
M  6-16kg 34€
L  10-19kg 36€ - uus mudel, veidi lühemate "kõrvadega", kuna oleme saanud tagasisidet ja ise testides mõistnud, et nii suurt ümbermõõtu, kui teistel L mähkmetel, ei ole tegelikult vaja.

Kui vajad abi õige suuruse valikul, vaata infot lehel "Riidest mähkmetest"

Lisa ostukorvi
Mähkmekatte raames võib esineda toonimuutust ja reaalne mähkmekatte värv võib veidi erineda pildil olevast, kuna ekraanid võivad looduslikku värvi moonutada. Taimedega värvitud katted on kohati ettearvamatud ja võivad aja jooksul värvi muuta- see ei vähenda eseme suurepärast väärtust vaid lisab sellele unikaalsust. Loodus on alati pidevas muutumises ja nii ka meie looduslikud mähkmekatted.

Koostis: Kate on tehtud kahekordsest meriinovillasest kangast. Voodriks GOTS sertifikaadiga mahemeriino* ja peal pehme Oeko-tex 100 Standard ** meriinovillane taimedega värvitud trikotaaž, mis venib, tagades lapsele hea istuvuse ja suurima mugavuse. Kangad on mulesing free (julmusevabad).

Vill laseb lapse nahal hingata, on antibakteriaalne ning sobib ideaalselt nii suvel kui talvel kandmiseks.

Enamikele peredele piisab 4-6 villasest mähkmekattest, mis katab kogu ööpäevase vajaduse. Seega on tegemist väga säästliku ning soodsa valikuga.

Hooldus:
- 30 kraadine õrn käsipesu või pesumasina villapesuprogramm villa pesuks mõeldud vahendiga. Villast katet pese vajadusel (kui määrdub või muul juhul 2-3 nädala tagant).
-  Villane kate vajab enne kasutamist niiskuse hülgamiseks lanoliinivees leotamist (hiljem keskmiselt 1x kuus). Lanoliin (ehk naturaalne lambakasukat kaitsev villarasu) muudab uriini soolaks ja veeks, mistõttu ei ole vaja katet tihti pesta. Vetthülgavaks muutmisest ehk lanoliinitamisest loe lähemalt SIIT. Kasutuskordade vahepeal katte kuivama riputamisest täiesti piisab. Päriselt ka! Pärast kuivamist saad katte uuesti lapsele jalga panna.
- Pese ja lanoliinita tugeva värvierinevusega mähkmekatteid alati eraldi, et vältida võimalikku värviandmist.
- Kuivati kasutamine (ka päike või kuum radiaator) ei ole lubatud, ainult õhu käes kuivatamine.
- Märjana säti ese vormi ja kuivata tasapinnal.
- Tavapärane villa kokkutõmbamine pärast esimest pesu on kuni 5%.

Katte sisse tuleb asetada niiskust imav sisu (näiteks meie valikus olev puuvillane musliin päeval ja kanepisisu ööseks).

Kui on soov kasutada paksemat sisu või mitut sisu korraga (näiteks öösel), võib olla vajalik valida suuremas suuruses mähkmekate.

Meriinovillane kate on vetthülgav, mitte veekindel. See tähendab, et mõningatel juhtudel võib vill imada niiskuse endasse ning hakata lekkima. Näiteks kui lapsel on roomamisfaas, ta magab öösiti kõhuli või autosõidu ajal, kui surve mähkmele on suur; samuti kui mähe on liiga tihedalt jalas või body/püksid on liiga ümber. Nendel hetkedel on tõhus lanoliinivees leotatud villane lisakiht, mille saab panna villakatte ja mähkmesisu vahele ning annab lisakaitse.

* GOTS sertifikaadiga on garanteeritud, et vill on puhas, lambad on hästi koheldud, lambakasvatajad saavad õiglase tasu, kogu tootmisprotsess ja jäätmekäitlus on vastutustundlik. Isegi praegu, kui mahevill on maailmas järjest rohkem nõutud, on seda ikkagi ainult 1% kogu villast.
** Oeko-tex 100 Standard garanteerib, et kangas oleks tarbijale ohutu.